top of page

19 січня 2018

Постаті проекту «Тільки Диво». Частина ІІ

Так традиційно складається, що у фільмі найвідомішими є актори, які працюють у кадрі, режисер-постановник, оператор, композитор… Але фільм, який глядач бачить на екрані, — це робота цілої команди, яка, як правило, залишається за лаштунками широкого екрану.

Ми продовжуємо знайомити вас із професіоналами-чарівниками, які працюють над проектом «Тільки Диво». Саме ці люди мають реальні обов’язки та докладають неказкових зусиль для створення дива у кадрі.

Цією публікацією ми продовжуємо розпочату раніше розповідь про команду фільму-фентезі «Тільки Диво».

Бути ще одною парою очей та вух  режисера-постановника Олени Каретник — така задача у Євгена Кошина, другого режисера фільму «Тільки Диво». Контроль адміністративного і творчого процесів, робота з акторами-людьми та акторами-тваринами, складання графіку зйомок,  навіть «замовлення» у святого Миколая погоди — ось далеко не повний перелік обов’язків Євгена.

***

Він має за плечима досвід роботи в українських та зарубіжних проектах,  другим режисером у проектах німецького продюсера та сценариста Харальда Франкліна («The Glorious Seven», «Behind the spotlight»)

Проте у нашому фільмі Євгену доведеться вирішувати незвичні для нього задачі.

Найцікавішою є робота з… літаючими щурами

Для мене, перш за все, новою є робота зі спецефектами. Мені  дуже цікаво, як працювати з неіснуючими істотами та об’єктами, коли актори бачать те, чого насправді немає перед їхніми очима, — наприклад, крилатих котів та літаючих щурів.

Крім вигаданих тварин, у нас є собаки, коні, вівці, гуси, коти...  Спершу я дуже хвилювався, бо не знав, чи побіжать тваринки у потрібному напрямку, чи ні. Але поки наші чотирилапі актори великі молодці — слухняно працюють у кадрі.

Кадр із фільму-фентезі "Тільки Диво"

Глядач захоче пожити у нашій казці

Був період у підготовчому процесі, коли ми допомагали нашим художникам-постановникам — спільно розробляли буєри, досліджували, як вони мають їздити...  Хтось знайшов човни та людей, які їх роблять. Хтось із групи — крейсерський клуб, який шиє вітрила, встановлює щогли... Це справжня командна робота.

Сподіваюся, у цій казці захочуть пожити не лише наші герої, а й глядачі, які побачать кіно на екранах.

Другий режисер Євген Кошин на знімальному майданчику фільму-фентезі "Тільки Диво"

На знімальному майданчику фільму-фентезі "Тільки Диво"

***

Доброзичлива і конструктивна атмосфера всередині знімальної групи, злагоджена співпраця творчого, технічного, адміністративного цехів, вирішення пересічних та казкових проблем є професійним обов’язком виконавчого продюсера.

Другий режисер Євген Кошин та другий оператор Влад Каретник

на знімальному майданчику фільму-фентезі "Тільки Диво"

Я відповідаю за те, щоб люди були на місцях, техніка працювала, камери знімали, світло горіло, а звірі були нагодовані і здорові. І все це вчасно та в необхідній кількості.
***

Узагалі кіновиробництвом я займаюся із 2003 року, є продюсером та директором компанії «UFI-productions». У моєму арсеналі такі проекти, як «Королева бензоколонки-2», «Мисливці за караванами», серіал «Демони». А також співпраця із французьким кіновиробництвом на проекті «Земля забуття» (у головній ролі — Ольга Куриленко). Тобто є і вітчизняний, і закордонний досвід.

Звукорежисер Олексій Мироненко, виконавчий продюсер Едуард Євтушенко, оператор Сергій Лєбєдєв.

На знімальному майданчику фільму-фентезі "Тільки Диво"

Наш фільм буде цікавий і в Україні, і у світі

В українському кінематографі я майже 15 років і можу сказати, що наше кіно розвивається. Останні показники українського прокату свідчать: відбувається зростання українського кіно. Тому, сподіваюся, і наш проект «Тільки Диво» вийде за рамки звичного українського кіновиробничого простору. У нас цікава історія, гарні персонажі, ми залучили кваліфікованих фахівців, щоб зйомки відбулися на високому професійному рівні… Таким чином, ми одразу поставили задачу: знімати фільм, затребуваний у широкого глядача, цікавий в Україні, Європі і у світі…

Налаштування телескопічного крану для зйомок.

Операторська команда на знімальному майданчику фільму-фентезі "Тільки Диво"

Працюю по 14 годин на морозі і отримую насолоду

Що цей проект значить для мене? Мені, в першу чергу, сподобалася історія. Я її із задоволенням прочитав, а потім перечитав. Як колишній педагог, я розумію, що в нас дуже бракує дитячого кіно.

Свого часу, іще на початку 2000-х рр., я намагався просувати дитячі фільми. Та на тому етапі, нажаль, дитяче кіно нікого не цікавило. І от, нарешті, мені пощастило попрацювати в прокатному проекті для дітей «Тільки Диво». Свій досвід, якого в мене достатньо, я можу запропонувати і докласти зусиль, щоб цей фільм відбувся.

Це важливий проект взагалі для українського глядача, а для молодшої аудиторії зокрема. Крім того, тут є речі, які мене надихають. Коли я побачив на акторах костюми від Айни Гассе, побував на локаціях, то зрозумів: картинка складається. Це додаткова внутрішня мотивація, щоб зранку до вечора, по 14 годин на морозі працювати і від цього отримувати насолоду.

Виконавчий продюсер проекту "Тільки Диво"  Едуард Євтушенко 

на знімальному майданчику фільму-фентезі

Закордонний глядач зрозуміє: в Україну треба їхати

У нас будуть зйомки за кордоном. Наразі ми обираємо, де зручніше знімати — в Ісландії чи в Австрії. В Ісландії більше гарної натурної картинки, в Австрії зйомки переважно у горах. Але в обох випадках ми підібрали льодовикові печери, які відповідають художній задачі. Це буде атмосфера прадавності та справжності.

Крім того, у нас стоїть задача не показувати Україну (бо дія у казковій країні), але водночас популяризувати її так, щоб було цікаво закордонному глядачу. Як це зробити? Коли глядач побачить, що фільм український і в Україні така природа, такі духовно насичені місця, то зрозуміє: сюди можна їхати, тут є, на що подивитися. Цей факт має вплинути і на туризм, і підштовхнути до розвитку малий бізнес.

Друге, що важливо не стільки для глядача, скільки для кінопартнерів та продюсерів з Європи: вони побачать, що в Україні можна знімати гарне кіно на професійному рівні. Тоді в подальшому із більшою довірою будуть ставитися до спільних проектів.

Кадр із фільму-фентезі "Тільки Диво". Україна, Карпати

Кадр із фільму-фентезі "Тільки Диво". Україна, Карпати

За власним зізнанням, Лілія любить свою роботу, цінує дари, які дає Бог, та завжди прагне йти вперед.

Популярність — не головне

Бачу команду фільму «Тільки Диво» дуже дружньою. Кожна людина має у нас свою вагу і можливість зробити проект кращим. Наше сімейне кіно знімає не просто команда фахівців, а дружня родина.

Режисер Олена Каретник залучила відомих, дуже сильних акторів, які надзвичайно тепло ставляться до проекту. Це Сергій Озіряний, Сергій Файфура, Євген Нищук, Петро Миронов, Владислав Тененбаум, Анжеліка Савченко… Але важлива, насамперед, не популярність, а взаємоповага та атмосфера, яка панує на майданчику і працює на гарний результат.

***

Для молодих акторів наша казка — подарунок долі

У нас багато красивої молоді, цікавих типажів із казковою зовнішністю. Георгій Ярмоленко, Софія Саніна, Марія Черниш, Марія Тараненко, Марія Герасименко — це діти, які, хоч і не дуже відомі, але мають усі шанси далі рости в цьому виді мистецтва. Для творча робота у казці зі спецефектами, яку знімають на сучасну техніку, з цікавим реквізитом, гарними костюмами — справжній подарунок долі!

Другий режисер Євген Кошин та асистент режисера Лілія Маломуж

на знімальному майданчику фільму-фентезі "Тільки Диво"

Покажемо Україну, цікаву для закордону

Мене цей проект привабив тим, що тут можна побачити, як режисер працює з дітьми та тваринами на майданчику, бо це дуже складно. А ще мене надихає атмосфера, в якій ми знімаємо. Карпати, красива природа, сніг... Тут важко стримувати емоції. Приємно, що ми знайшли такі локації саме в Україні. Думаю, це буде цікавим і для глядачів, які живуть за кордоном.

Неймовірну кількість освітлювальної техніки обслуговують семеро чоловік на чолі з гафером Ярославом.

У нашій професії дуже важлива взаємодія, щоб усі працювали злагоджено,  це командна робота.

У нас п’ятеро освітлювачів, key grip (бригадир освітлювального цеху) та електрик. З техніки в нас — одна велика машина-світлобаза, в якій у нас світло, генератор, світлові прибори, штативи, рами та операторський візочок dolly.

Оператор Сергій Лєбєдєв — за операторський візочком dolly разом із командою освітлювачів.

На знімальному майданчику фільму-фентезі "Тільки Диво"

Світло використовується для того, щоб був красивий кадр. Саме яскравість кадру і треба контролювати.

Гафер Ярослав Брайко — на знімальному майданчику фільму-фентезі "Тільки Диво"

Якщо, наприклад, тільки світить сонце, то гарної картинки не буде, будуть великі тіні. Із цим треба постійно працювати. Коли розсіяне світло, в кадрі виходить пласка картинка, тож потрібен відбивач.

Крім того, ми знімаємо казку, так що від світла залежить казкова атмосфера і на майданчику, і в кадрі.

Другий оператор Влад Каретник — на знімальному майданчику фільму-фентезі "Тільки Диво"

Створення казової атмосфери фільму-фентезі "Тільки Диво".

Другий оператор Влад Каретник разом із командою освітлювачів

Так народжується "Тільки Диво".

На знімальному майданчику фільму-фентезі

Команда освітлювачів працює над створенням казової атмосфери фільму-фентезі "Тільки Диво".

Кадр із фільму

bottom of page