KAZKA Production
Дмитро Коновалов: «Радий, що моя музика потрапила в казку!»
Музику до фільму композитор зазвичай пише у тісній співпраці з режисером, тож недаремно вважається, що композитор є одним із найважливіших його співавторів у створенні картини. Після появи музичного супроводу композиції виконує оркестр і зводить звукорежисер. Композитора ж у цьому творчому процесі надихають кадри із фільму...
***
У випадку із музикою до фільму-фентезі «Тільки Диво» не обійшлося без фантастики. Адже музика з’явилася іще до початку зйомок, і саме завдяки їй наш фільм був упізнаваним упродовж кількох років, поки тривала підготовка основного процесу.
***
Автор музичної теми Opening Дмитро Коновалов, сучасний український композитор, аранжувальник, оркеструвальник, музично-громадський діяч та продюсер, диригент і піаніст, розповів про історію Opening, свою власну історію та про незвичайну сімейну новорічну традицію.
Я став музикантом завдяки комічній історії
У моїй родині взагалі немає музикантів, а моя мама — інженер. У світ музики я потрапив випадково, завдяки комічній історії.
Коли мені було 8 років, я якось йшов зі школи і раптом мене на вулиці зупинив диригент духового оркестру. Це були радянські часи, тож у мене не виникло жодного страху, що це якийсь обман чи злий умисел. Як з’ясувалося, наш художній керівник таким чином набирав юних музикантів у свій духовий оркестр: зупиняв на вулиці дитину і пропонував прийти займатися в музичну школу. У нього був талант — фактично «з нічого» зробити дитячий духовий оркестр.
Тоді я ще навіть не вчився музиці, нотну грамоту довелося засвоювати поступово. А в оркестрі я грав і на трубі, і на малому барабані — така собі дитина-мультиінструменталіст.
Пізніше я почав ходити до музичної школи на фортепіано, а вже потім вступив до музичного училища.
Вже з 13 років відчув у собі хист композитора
Треба сказати, що я народився у Миколаєві. І це такий дивовижний збіг, своєрідна ремінісценція до фільму про святого Миколая «Тільки Диво». Бо це місто було так названо саме на честь святого Миколая.
У Миколаєві я хотів вступити до музучилища як композитор, але композиторського відділу в нас не було. І я закінчив музично-теоретичний факультет.
Але мені дуже хотілося писати музику. Ще підлітком років тринадцяти-п’ятнадцяти я вже мав такий хист. Крім того, я дуже любив малювати, особливо у жанрах мультиплікаційному та шаржовому. Але все ж обрав музику.
Дмитро Коновалов, автор музики до фільму-фентезі "Тільки Диво"
Зустріч, яка перевернула життя
Після училища переді мною постала дилема: вступати до консерваторії на композиторський відділ чи продовжувати теоретичний фах? За порадою рідних я обрав теорію, але потяг до комопозиторства був таким сильним, що з 3-го курсу консерваторії я став за сумісництвом вчитися і на композиторському відділі…
Одного разу в церковному хорі Іонинського монастиря, де я співав, я познайомився з Миколою Лисенком, ми потоваришували. Вже тоді я писав багато музики. І Микола запросив мене до естрадно-симфонічного оркестру. Там я набув багатого досвіду роботи з оркестром — працював як піаніст, аранжувальник, композитор і диригент.
Найвідоміша моя робота як оркеструвальника і аранжувальника — «Рок-симфонія». Крім того, я робив аранжування для багатьох відомих артистів: Руслани, Олега Скрипки, Василя Лазаровича, Злати Огнєвіч…
Кожного року оркестр грає Opening для мого сина
З мого скромного дитинства не збереглося якихось цікавих традицій або спогадів про святкування Нового року. Та я завжди мріяв, що Дід Мороз мені обов’язково щось принесе…
Але зараз, коли в мене з’явилася своя дитина, у нас започатковано нову родинну традицію. Вже кілька років поспіль, з 2015 року — року народження сина Миколи — музика Opening звучить у новорічну ніч. Два роки тому, на Новий рік, я сам диригував Opening на Софійській площі Києва. Власне, всю музику до кінофільму «Тільки Диво» я присвятив синові. Це мій йому подарунок. Хочу, щоб ця музика асоціювалася з ним.
Так буде і цього року — на Софійській площі столиці естрадно-симфонічний оркестр теж виконає цей твір. І мені б дуже хотілося, щоб ця музика стала традицією новорічно-різдвяних свят не лише нашої родини, а й багатьох українських сімей.
Радий, що моя музика потрапила у казку
З Оленою Каретник ми познайомилися на концерті, присвяченому пам’яті о.Лонгіна (чернець Києво-Печерської лаври — ред.). Там вона вперше почула мій твір, який називається Opening. Закохалася в мелодію з перших звуків і сказала: «Це вона!». Тож запропонувала мені використати її у кінофільмі «Тільки Диво».
Зрештою я радий, що моя музика потрапила у казку!
Вже є близько півгодини мелодій до кінофільму
Коли твір потрапив до проекту «Тільки Диво», я став працювати над іншими його частинами. Зараз я написав уже близько півгодини різноманітної музики до кінофільму — жвавої, сумної… Вся музика використовує основні лейт-теми, які є в головному творі.
У новому матеріалі обов’язково будуть упізнавані мотиви. Вони будуть прихованими, або такими, що набули іншого розвитку. І обов’язково буде продовження. Упевнений, коли я побачу кадри фільму, локації (для мене це дуже важливо), то відчую дух, атмосферу знімального майданчика і мені було зрозуміло, в якому напрямку рухатися далі, яких фарб додати музиці.
Дмитро Коновалов, автор музики до фільму-фентезі "Тільки Диво"
Композитор Дмитро Коновалов та диригент Микола Лисенко
Олена Каретник, Петро Миронов, Лариса Величанська, Дмитро Коновалов, Микола Лисенко, Євген Нищук на презентації "Kazka Production" у Софії Київській
Дмитро Коновалов під час роботи над музикою до фільму "Тільки Диво"
Фрагмент оркестровки мелодії до фільму "Тільки Диво".
Комозитор Д.Коновалов
За роялем — композитор Дмитро Коновалов
Дмитро Коновалов, Микола Лисенко та Петро Миронов на презентації
"Kazka Production" у Софії Київській
Музика до кінофільму "Тільки диво" у виконанні Державного естрадно-симфонічного оркестру "Kyiv Fantastic Orchestra" під керівництвом Миколи Лисенка.
Композитор Дмитро Коновалов